Feszült jelenetként jellemezte a spanyol sajtó azokat a történéseket, melyeket a kamerák a mallorcai nagymisét követően rögzítettek, melyen a királyi család együtt ünnepelte a húsvétot.
A nyilvánosságra került felvételeken Zsófia nyugdíjas királyné magához ölelné unokáit egy fénykép kedvéért, de az uralkodó, Fülöp király neje, a tévébemondóból lett királyné, Letícia eléjük áll, mintha csak meg akarná akadályozni a fotó elkészítését, majd, miközben végigsimítja kisebbik lánya haját, anyósa kezét is ellöki.
A felvételek nyilvánosságra kerülése után a spanyol közvélemény csaknem egyöntetűen az anyakirályné elleni méltatlan támadásként élte meg a történteket.
A neves történész és újságíró, José Font Királynénak lenni című határozott hangvételű cikkében hívta fel a figyelmet az uralkodó hitvesének felelősségére és a királynéi szereppel járó méltóság megőrzésének fontosságára. “A király nem kormányoz, hanem uralkodik. A királyné se nem kormányoz, se nem uralkodik, de az ő keze vigyáz a trónra.”
Font szintén erős kritikával illeti a királyi család kommunikációs stratégiáját, mely szerinte “sok kívánnivalót hagy maga után”.
A szerző emlékeztet arra, hogy János Károly király az elefántvadászata miatti botrányt követően a monarchia megmentése érdekében lemondott a trónról, s hasonlóképpen két infánsnőt is kizártak a trónöröklés rendjéből. Mindezek után az sem botránkoztatná meg a közvéleményt, ha a királyi pár elválna egymástól.
A királyoknak és családtagjaiknak nincs magánéletük, s ezt minden bizonnyal Letícia is sejtette, amikor eljegyezte magát Fülöp trónörökössel, zárja írását José Font.
Vélemény, hozzászólás?